Firma wyróżniona nagrodą Złotej Syrenki
OFERTA REFERENCJE PARTNERZY OGŁOSZENIA SKLEP


Obliczeniowe Zapotrzebowanie Ciepla

(wg normy PN-EN ISO 6946)

W procesie doboru urządzeń grzewczych do kotłowni, bardzo istotne jest poznanie rzeczywistych potrzeb energetycznych naszego budynku. Aby prawidłowo określić zapotrzebowanie budynku na ciepło należy wykonać odpowiednie obliczenia. Na następnych stronach zamieściliśmy przykładowe obliczenia OZC dla domu jednorodzinnego .

Jakie korzyści daje inwestorowi projekt OZC ?

Przede wszystkim będziesz WIEDZIAŁ ile naprawde Twój dom będzie zużywał (lub zużywa obecnie) energii cieplnej w całym okresie grzewczym (od wrzesśia do kwietnia). A jak wiadomo wiedza procentuje - w postaci np: zaoszczędzonych pieniędzy .
Na podstawie OZC możesz dokładnie określić moc urządzeń grzewczych. Nie ma sensu dobierać kosztownych urządzeń "na wyczucie". Taki dobór na wyczucie kończy się zwykle źle. Jeżeli urządzenie jest zbyt duże pożera zbyt dużo paliwa i jego użytkowanie jest nieekonomiczne. Jeżeli jest zbyt małe to w okresach silniejszych mrozów będziesz wraz z rodzina marzł owinięty kocem. Dobierając urządzenia grzewcze "na miarę" możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze ale i zdrowie. 
Możesz zaoszczędzić pieniądze już na etapie budowy kotłowni. Po co budować zbyt dużą kotłownię, wydawać niepotrzebnie pieniądze na urządzenia a później na paliwo do nich? 
Możesz zaoszczędzić pieniądze montując urządzenia energooszczędne w swojej kotłowni. Kolektory słoneczne, pompy ciepła są najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które przyniosą Ci wymierne korzyści ekonomiczne. Niestety urządzenia te nie należa do najtańszych. Ale można znacznie obniżyc ich koszt dobierając je "na miarę" a nie "na oko". Taka inwestycja procentuje przez długie lata. 
Na podstawie OZC możesz precyzyjnie określić słabe miejsca w budynku. Wynika z tych obliczeń równiez, które elementy domu (ściany, dach, podłogę, okna) można czy nawet należy dodatkowo ocieplić lub wymienić aby znacznie poprawić ciepłochronność budynku i przez to zmniejszyć koszty jego eksploatacji czyli  zaoszczędzić pieniądze .
Firma nasza do kazdego OZC dodaje jeden wariant  obliczeń (projekt) gratis. W zależności od uzgodnień może to być na przykład symulacja zużycia energii dla danego obiektu przy zalożeniu że ocieplisz ściany domu warstwą styropianu. Zamawiając u nas OZC możesz dodatkowo zaoszczędzić pieniądze otrzymując jeden projekt gratis!!!
OZC jest kluczem do Audytu Energetycznego , który pozwoli Ci uzyskać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 25% inwestycji. Inwestując około 1500 zl w Audyt Energetyczny nie tylko dowiesz się jakie rozwiaząnie jest dla Ciebie najbardziej opłacalne ale również zaoszczędzisz około 25% srodków na inwestycje. Firma nasza wykona dla Ciebie Audyt Energetyczny. 

Zobacz przykladowe obliczenia OZC

Chcesz poznać bilans cieplny swojego domu?

Powrót do poprzedniej strony

Projektowanie instalacji i dobór urządzeń
ogrzewanie domu
ogrzewanie wody
audyty energetyczne
przykładowy projekt CO
przykładowy projekt OZC
dobór instalacji solarnych
audyt energetyczny
audyt analizy opłacalności
Netmark Dom Ekologiczny sp. z.o.o, al. 1 Maja 2,tel./fax: (025) 675-20-83, kom. (0601) 21-15-61, info@nde.com.pl